Premier Czech: obecna europejska polityka migracyjna jest niewystarczająca

0
Fot. Expats.cz
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Obecna europejska polityka migracyjna jest niewystarczająca – uważa premier Czech Petr Fiala. Szef czeskiego rządu powiedział o tym przed wylotem do Granady na szczyt Europejskiej Wspólnoty Politycznej i nieformalny szczyt Rady Europejskiej.

Według czeskiego premiera, kluczowa dla rozwiązania problemu nielegalnej migracji jest ochrona granic zewnętrznych Unii. Petr Fiala podkreślił też potrzebę prowadzenia skuteczniejszej polityki oraz prewencji, w tym walki z przemytnikami ludzi.

„Musimy też skupić się na współpracy z krajami pochodzenia migrantów i krajami tranzytowymi, aby stworzyć rozwiązania, które pomogą zapobiegać nielegalnej migracji. Przykładem takiego partnerstwa, o które zabiega Unia Europejska, jest Tunezja. To z tego kraju dostaje się do Włoch większość migrantów” – powiedział Petr Fiala.

Szef rządu dodał, że Czechy opowiadają się w kwestii migracji za odważniejszymi działaniami, jednak nadal odrzucają obowiązkowe kwoty migrantów.

W związku z napływem nielegalnych migrantów, Czechy – podobnie jak Polska i Austria – wprowadziły wczoraj wyrywkowe kontrole na granicy ze Słowacją. Władze w Bratysławie odpowiedziały wprowadzeniem od dziś kontroli na granicy z Węgrami.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!