Na przedmieściach Sztokholmu doszło do dwóch eksplozji

0
Fot. sverigesradio.se/Henrik Montgomery/TT
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Na przedmieściach Sztokholmu doszło do dwóch eksplozji w dzielnicach mieszkalnych Hasselby i Huddinge – podaje na swojej stronie lokalny dziennik Aftonbladet. Eksplozje spowodowały spore zniszczenia, ale nie ma informacji na temat ofiar. 

Do obu eksplozji doszło nad ranem. Wybuch w Hasselby spowodował pożar, w wyniku którego dom, gdzie nastąpiła eksplozja, doszczętnie spłonął, a ogień zajął sąsiednie budynki. Eksplozja w Huddinge zniszczyła dach i wejścia do budynku.

Według dziennika, wybuchy mogą mieć związek z trwającą w Szwecji wojną gangów. Narastająca fala przemocy z tym związana skłoniła szwedzki rząd do podjęcia zdecydowanych działań – w piątek premier Ulf Kristersson zapowiedział, że wojsko wesprze policję w walce z gangami.

Po spotkaniu z szefem policji i przedstawicielami sił zbrojnych premier ogłosił, że rząd będzie się zastanawiał nad rozszerzeniem przepisów o okoliczności, w których policja będzie mogła zwrócić się o pomoc do wojska. Obecnie szwedzkie prawo przewiduje wsparcie policji przez wojsko jedynie w przypadku ataków terrorystycznych lub wojny.

W ciągu ostatnich 15 dni w Szwecji zanotowano 13 morderstw, a jedna osoba zginęła w wybuchu bomby. Według raportu szwedzkiej telewizji państwowej od pięciu lat kraj ten zajmuje czołowe miejsce w Europie pod względem liczby ataków z bronią w ręku oraz morderstw w przeliczeniu na jednego mieszkańca.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!