Niemiecki rząd zmniejszy środki dla uchodźców

0
Fot. dw.com
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

W wielu niemieckich powiatach zaostrza się sytuacja związana z napływem migrantów. Mimo to rząd Olafa Scholza zamierza w przyszłym roku zmniejszyć o połowę środki federalne przeznaczone na integrację uchodźców. Samorządowcy uważają, że kanclerz traktuje ich obawy z “daleko posuniętym lekceważeniem”. 

Premierzy krajów związkowych od miesięcy domagają się zwiększenia środków, mających odciążyć samorządy w obliczu kryzysu migracyjnego. Ich zdaniem, listopadowy szczyt w sprawie uchodźców z udziałem kanclerza, musi przynieść więcej niż tylko “górnolotne zapewnienia”.

Nastrojów władz gmin i powiatów nie poprawią najnowsze informacje z resortu finansów. W 2024 roku rząd planuje zmniejszyć środki przeznaczone na integrację imigrantów, jak dodaje – głównie z powodu inflacji i spowolnienia gospodarczego. Zamierza też ograniczyć swoje wsparcie dla miliona ukraińskich uchodźców.

W sumie ma zostać zredukowane z trzech i pół do około półtora miliarda euro. “Te plany są nie do zaakceptowania, w każdym razie nie zwiastują szybkiego przełomu w trwającej od wielu tygodni dyskusji między Berlinem a samorządami” – wróży dziennik “Kölner Stadt-Anzeiger”. 

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!