Włochy: operacje przeciwko przestępczości zorganizowanej

0
Włochy policja
Fot. adnkronos.com

Włoska policja i karabinierzy przeprowadzili o świcie trzy operacje przeciwko przestępczości zorganizowanej. Mają związek z serią brutalnych przestępstw z udziałem nieletnich, do których doszło ostatnio na południu i w centrum Włoch. 

W Neapolu, gdzie tydzień temu 17-letni członek gangu zastrzelił młodego muzyka, w akcji wzięło udział 300 agentów sił bezpieczeństwa i helikoptery. Prokuratura do walki ze zorganizowaną przestępczością w Catanzaro w Kalabrii koordynowała inną akcję, przeprowadzoną przez 600 karabinierów na terenie całego kraju. Aresztowano ponad 80 osób. Do trzeciej z udziałem 500 karabinierów i strażaków doszło w Rzymie w niebezpiecznej i zaniedbanej dzielnicy Tor Bella Monaca. Chodziło o schwytanie przestępców i eksmisję nielegalnych lokatorów zajmujących mieszkania socjalne. Masowym procederem kierowała grupa przestępcza. 

Rząd ma dziś wydać dekret zaostrzający kary dla nieletnich przestępców. Planowane jest między innymi obniżenie granicy wieku karalności nieletnich z 16 do 14 lat. 

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!