Londyn: aukcja pamiątek po liderze grupy Queen

0
Fot. AP photo
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Srebrna bransoletka w kształcie węża, którą Freddie Mercury nosił w teledysku „Bohemian Rhapsody”, została sprzedana na aukcji w Londynie za 815 tysięcy euro. To najwyższa kwota zapłacona kiedykolwiek za pojedynczą sztukę biżuterii, należąca do gwiazdy rocka. Tym samym został pobity rekord, osiągnięty w 2008 roku przy sprzedaży wisiorka noszonego przez Johna Lennona. Został on kupiony za mniej niż połowę tej ceny.

Na aukcji sprzedano także, za 1,6 miliona euro, odręczny tekst „Bohemian Rhapsody”. Znacznie tańsze okazały się drzwi do londyńskiego domu Freddiego: sprzedano je za niespełna pół miliona euro. Fortepian Yamaha G2 Baby Grand, przy którym Mercury skomponował wiele legendarnych utworów grupy Queen, został sprzedany za 2 miliony euro. 

Łącznie na aukcji wystawiono ponad blisko półtora tysiąca pamiątkowych przedmiotów: obrazów Picassa i Chagalla, ale też figurek kotów, instrumentów muzycznych, a nawet należącą do zmarłego w 1991 roku artysty kolekcję chińskich pałeczek.

Część osiągniętych po sprzedaży pieniędzy trafi do organizacji charytatywnych, w tym zajmujących się pomocą chorym na AIDS. 

Ogromna kolekcja osobistych przedmiotów lidera grupy Queen będzie licytowana podczas sześciu aukcji.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!