Szkocja: rozpoczyna się największe poszukiwanie potwora z Loch Ness

0
Fot. CNN

Nad szkockim jeziorem Loch Ness rozpoczyna się największa od 50 lat akcja poszukiwania słynnego legendarnego potwora. Przez dwa dni dwustu wolontariuszy będzie obserwowało akwen z otaczających go wzgórz, a niemal 300 osób ma śledzić zapis wideo w poszukiwaniu śladów potwora. Ponadto nad jeziorem przeleci kilka dronów wyposażonych w kamery termowizyjne, a podwodne mikrofony zamontowane na łodziach mają wykrywać nietypowe dźwięki.

Alan McKenna ze stowarzyszenia Loch Ness Exploration powiedział, że obserwatorzy będą szukać przede wszystkim nietypowych załamań fal na powierzchni jeziora. 

“Przypominam, że woda może płatać figle w oczach i umysłach. Nie każda nietypowa fala świadczy o obecności potwora. Większość z nich można wyjaśnić, ale niektórych nie” – tłumaczy Alan McKenna.

Włączenie do poszukiwań obserwatorów online ma jeszcze bardziej rozbudzić zainteresowanie potworem z Loch Ness i przyciągnąć do Szkocji licznych turystów zafascynowanych legendarnym stworzeniem, które 90 lat temu miała widzieć pracownica pobliskiego hotelu Aldie Mackay. Od tamtego czasu legenda przyciąga nad ten największy w Szkocji akwen słodkowodny dziesiątki tysięcy turystów i poszukiwaczy przyrodniczych ciekawostek.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!