Niemcy: śledztwo w sprawie propagowania nazizmu w przedszkolu

0
Fot. ynetnews.com
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Niemiecka policja wszczęła śledztwo w sprawie propagowania nazizmu w jednym z przedszkoli w Turyngii. Mężczyzna w koszulce z neonazistowskimi symbolami rozdawał dzieciom balony partii Alternatywa dla Niemiec. 

Do zdarzenia doszło kilka dni temu w powiecie Sonneberg, gdzie w zeszłą niedzielę partia AfD po raz pierwszy w swojej historii przejęła władzę w strukturach samorządowych. Jej kandydat Robert Sesselberg wygrał drugą turę wyborów na urząd starosty, zostawiając w tyle swojego rywala z CDU.

Dzień później do lokalnego przedszkola podjechał mężczyzna, który z bagażnika wyciągnął balony kampanijne AfD i zaczął je rozdawać maluchom. Gorzej, że miał na sobie koszulkę z symbolami i sloganami, wyrażającymi chęć przywrócenia nazizmu w Niemczech, a także spodenki w barwach Trzeciej Rzeszy.

Rząd w Erfurcie nie krył oburzenia, a policja wszczęła dochodzenie w sprawie domniemanego wykroczenia. “Indoktrynacja najmłodszych wymaga stanowczej reakcji wymiaru sprawiedliwości” – napisał minister edukacji Turyngii, Helmut Holter.

W sondażach AfD utrzymuje w tym landzie pierwsze miejsce. Lider tamtejszych struktur Björn Höcke skupia się na obsługiwaniu emocji, kojarzących się z najgorszym rozdziałem historii Niemiec. Ogólnokrajowy sondaż wskazuje, że jego partia wyprzedziła SPD i stała się drugą siłą polityczną w Niemczech.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!