Anglia: plan ratunkowy dla służby zdrowia

0
UK Wielka Brytania
Fot. UKTV News
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Zwiększenie miejsc dla studentów medycyny, ułatwienie dostępu do staży i praktyk. Brytyjski rząd ogłosił ratunkowy dla służby zdrowia w Anglii. Brakuje w niej rąk do pracy.

Co dziesiąte stanowisko w brytyjskiej służbie zdrowia jest dziś nieobsadzone. Na 1000 mieszkańców przypada w Królestwie 3,2 lekarza. To mniej niż w Polsce i na Łotwie (3,3) czy we Francji (3,4), nie mówiąc już o Norwegii i Austrii (odpowiednio: 5,2 i 5,5).

Plan rządu ma to zmienić. “Musimy działać teraz, bo inaczej wyzwania się jeszcze pogorszą. Ogłaszamy największą w historii transformację tego, jak zatrudniamy ludzi w służbie zdrowia” – zadeklarował premier Rishi Sunak.

“Ambitny i odważny” – tak plan nazywa szefowa angielskiej służby zdrowia Amanda Pritchard. Koszt to niemal dwa i pół miliarda funtów w ciągu pięciu lat.

Większość ekspertów chwali plan, ale część ostrzega, że wyzwanie jest ogromne, a poprzednie próby reform pokazały, że plany często pozostają na papierze.

Szkocja ogłosiła swój plan w zeszłym roku. Irlandia Północna pracuje nad nową wersją planu ogłoszonego jeszcze przed pandemią.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!