Paryż: przeszukania w siedzibie komitetu organizacyjnego igrzysk olimpijskich

0
Fot. Sky News
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

W siedzibie komitetu organizacyjnego igrzysk olimpijskich w Paryżu w 2024 roku trwają policyjne przeszukania. Służby wkroczyły też do kilku innych struktur związanych z organizacją olimpiady. Prokuratura finansowa podaje, że ma to związek z podejrzeniami dotyczącymi nieprawidłowości przy zamówieniach publicznych. 

Oprócz siedziby komitetu organizacyjnego igrzysk francuska policja przeszukuje też biura instytucji odpowiedzialnej za infrastrukturę olimpijską Solideo oraz siedziby kilku firm pracujących nad organizacją wydarzenia w aglomeracji Paryża.

Prokuratura finansowa potwierdziła, że operacja policji ma związek z dwoma dochodzeniami. Pierwsze dotyczy podejrzeń o przyjmowanie korzyści majątkowych i nepotyzm. Podobne zarzuty pojawiają się w drugim śledztwie, w którym jest też mowa o sprzeniewierzeniu środków publicznych. Dochodzenia wszczęto po publikacji dwóch raportów Francuskiej Agencji Antykorupcyjnej w 2021 roku, w których wskazano na możliwe nieprzestrzeganie reguł zamówień publicznych. 

Komitet organizacyjny igrzysk zapowiedział pełną współpracę z organami ścigania. 

Do rozpoczęcia letniej olimpiady w Paryżu został nieco ponad rok. Igrzyska mają odbyć się pomiędzy 26 lipca a 11 sierpnia przyszłego roku, a igrzyska paraolimpijskie – od 28 sierpnia do 6 września 2024.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!