Francja: atak nożownika w parku dla dzieci w Annecy

0
Fot. REUTERS

Pięć osób jest wciąż w ciężkim stanie po ataku nożownika, do którego doszło rano w Annecy na wschodzie Francji. Ofiary to w większości dzieci. Napaści dokonał 31-letni syryjski uchodźca, który ubiegał się o azyl we Francji. 

Miejscowa prokuratura poinformowała, że w ataku rannych zostało sześć osób, w tym czworo dzieci. „Wśród dzieci dwoje ma obywatelstwo francuskie, jedno – holenderskie i jedno – angielskie. Jedno dziecko jest w wieku dwudziestu dwóch miesięcy, dwoje jest w wieku dwóch lat, a jedno ma trzy lata. Wśród ofiar są też dwie osoby dorosłe.” – poinformowała na konferencji prasowej prokurator Line Bonnet-Mathis.
Śledczy ustalili, że sprawca napaści przebywał we Francji od czterech miesięcy. Mężczyzna twierdzi, że jest „chrześcijaninem z Syrii”.

Według świadków podczas ataku miał krzyczeć: „W imię Jezusa Chrystusa”. „Według wstępnych ustaleń nie ma przesłanek wskazujących na motywacje terrorystyczne” – zauważyła jednak prokurator. Śledczy sprawdzają, czy Syryjczyk nie cierpi na chorobę psychiczną. Nie był wcześniej znany francuskim służbom wywiadowczym. 

Atak wywołał falę oburzenia we Francji. Klasa polityczna jednogłośnie stwierdziła, że napaść na dzieci to „tchórzostwo” i „barbarzyństwo”.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!