Brytyjczycy chcą stworzyć globalne centrum regulacji AI

0
Fot. regenesys.net
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Brytyjczycy chcą stworzyć globalne centrum regulacji AI – sztucznej inteligencji. Podczas wizyty w USA Amerykanów przekonuje do tego premier Królestwa Rishi Sunak.

To ma być globalna agencja odpowiadająca na nowe globalne wyzwanie, którego powagę pokazał np. fenomen Chat GPT. “Tak byśmy korzystali z wielu korzyści związanych z AI. Ale też chronili nasze państwa i naszych obywateli” – tłumaczy premier Sunak.

“To byłoby coś jak Międzynarodowa Agencja Energii Atomowej. Są argumenty za. Londyn to światowa stolica finansowa i technologiczna. Ale inne kraje też będą zainteresowane goszczeniem takiej agencji” – podkreśla w rozmowie z Polskim Radiem profesor historii współczesnej Martin Farr z Newcastle University, ekspert od stosunków brytyjsko-amerykańskich.

A doktor Leslie Vinjamuri, szefowa programu amerykańskiego w think tanku międzynarodowym Chatham House tłumaczy, że z perspektywy USA wiele przemawia za tym, by takie centrum stworzyć właśnie w Królestwie, bo w Unii częściej słychać apele o ściślejsze regulacje. “Oba kraje mają podobne poglądy dotyczące równowagi między unikaniem ryzyka i wspierania innowacji. Poglądy te różnią się raczej od unijnych” – podkreśla rozmówczyni Polskiego Radia.

Jesienią w Zjednoczonym Królestwie odbędzie się pierwszy globalny szczyt poświęcony sztucznej inteligencji.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!