Sondaż: większość Brytyjczyków za zbliżeniem z UE

0
UK Wielka Brytania
Fot. UKTV News

Większość Brytyjczyków jest za zbliżeniem z Unią Europejską, a niemal siedem lat po referendum 2/3 uważa, że bilans brexitu jest niekorzystny. To wyniki dzisiejszego sondażu zleconego przez prounijną organizację Best for Britain, publikowanej przez Observer.

“Musimy spróbować zacieśnić więzy z Unią” – tak uważa 53% pytanych. “Trzeba się jeszcze bardziej oddalić od Wspólnoty” – to opinia 14%. Niemal co czwarty uważa, że żadne zmiany nie są potrzebne. “Czy Brexit stworzył czy też rozwiązał więcej problemów?” To kolejne pytanie zadane przez firmę Focaldata. Niemal 2/3 badanych (63%) uważa, że kłopotów jest więcej, niż korzyści. Nieco ponad 1/5 widzi to inaczej i uważa, że bilans wyjścia z Unii jest pozytywny: więcej problemów zniknęło, niż się po nim pojawiło.

Większość brytyjskich ekonomistów uważa, że gospodarka na brexicie straciła, ale są wyjątki. W konserwatywnym Sunday Telegraph Julian Jessop przekonuje, że krytycy brexitu ignorują problemy takich gospodarek takich unijnych krajów, jak Francja czy Niemcy. Ekonomista dodaje, że rekordowy poziom imigracji pokazuje, że kraj nadal jest atrakcyjny, a brytyjska gospodarka trzyma się dobrze.
W referendum sprzed siedmiu lat “tak” brexitowi powiedziało 52% Brytyjczków.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!