The Sun: król Karol III polecił swojemu synowi i jego żonie opuszczenie ich brytyjskiej rezydencji Frogmore Cottage

0
415
Fot. Entertainment Tonight
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Dziennik The Sun poinformował, że Król Karol III polecił swojemu młodszemu synowi Harry’emu i jego żonie Meghan opuszczenie ich brytyjskiej rezydencji, Frogmore Cottage. Nakaz eksmisji miał zostać wydany krótko po ukazaniu się w styczniu pamiętników Harry’ego „Spare”.

Książęca para otrzymała posiadłość znajdującą się na terenach przyległych do zamku w Windsorze w prezencie ślubnym od królowej Elżbiety II w 2018 roku. Rezydencja została w zeszłym tygodniu zaoferowana księciu Andrzejowi, młodszemu bratu Karola III. Andrzej mieszka w innej – znacznie większej – posiadłości w pobliżu zamku, Royal Lodge. W związku z planami obcięcia mu przez króla dotacji oraz kosztami pozasądowej ugody z Virginią Giuffre w sprawie o wykorzystanie seksualne, uważa się, że nie będzie mógł sobie pozwolić na jej utrzymanie.

Harry’emu i Meghan nie została zaproponowana żadna alternatywna rezydencja na terenie Wielkiej Brytanii. Organizują oni obecnie przetransportowanie wszystkich swoich rzeczy do domu w Montecito w Kalifornii, który jest ich głównym miejscem zamieszkania. 

W styczniu 2020 roku Harry i Meghan ogłosili, że rezygnują z pełnienia obowiązków członków rodziny królewskiej i wyprowadza się z Wielkiej Brytanii. W ramach zawartego porozumienia ustalono, że zachowają rezydencję.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!