Węgry: agencja Standard&Poors obniżyła rating kraju

0
Węgry
Fot. Schengen Visa
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Międzynarodowa agencja Standard&Poors obniżyła po dziesięciu latach rating Węgier. To druga z trzech najpoważniejszych firm ratingowych, która źle oceniła węgierską gospodarkę.

W uzasadnieniu analitycy firmy Standards&Poors napisali, że sytuacja ekonomiczna Węgier pogorszyła się w ostatnim czasie ze względu na wysoką, bo prawie 25-procentową inflację, bardzo słaby kurs forinta, wysokie ceny energii, a także zawieszenie wypłaty sporych pieniędzy z Unii Europejskiej. Przypomniano, że z tych powodów węgierski Bank Narodowy zmuszony był do prowadzenia zaostrzonej polityki pieniężnej, a stopy procentowe w tym kraju są obecnie najwyższe w całej Unii Europejskiej.

Jednocześnie autorzy raportu agencji liczą, ze rządowi Viktora Orbána, uda się w tym roku zredukować deficyt budżetowy do poziomu niecałych czterech procent, a węgierska gospodarka uniknie spowolnienia i przetrwa skutki wojny na Ukrainie. Dlatego, choć po raz pierwszy od dziesięciu lat obniżono rating Węgier, to ocena perspektywy już nie jest negatywna a stabilna.

Tydzień temu rating kredytowy dla węgierskiej gospodarki obniżyła również agencja Fitch, z tym że analitycy tej firmy negatywnie ocenili perspektywę na najbliższe kilka lat.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!