Niemcy: Greta Thunberg zatrzymana przez policję podczas demonstracji

0
178
Fot. Fox News
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Szwedzka aktywistka klimatyczna Greta Thunberg została zatrzymana przez niemiecką policję podczas demonstracji w pobliżu miejscowości Lützerath. Demonstranci sprzeciwiają się powstaniu tam kopalni węgla brunatnego. Ich ewakuacja dobiegła końca, ale w pobliskich okolicach protesty nadal trwają.

Po sobotnich starciach z policją aktywiści znów usiłowali dostać się na teren kopalni Garzweiler. Na miejscu była też szwedzka działaczka klimatyczna Greta Thunberg, która wraz z innymi protestującymi została zatrzymana przez policję.

“Owszem, pani Thunberg była wśród osób, które zostały sprawdzone na podstawie dokumentu tożsamości” – potwierdził rzecznik policji w Akwizgranie. 20-letnia Szwedka dołączyła do demonstrantów w Lützerath w ubiegły piątek. Dzień później świat obiegły zdjęcia ich starć z policją. Ewakuacja terenu dobiegła końca, ale obie strony oskarżają się wzajemnie o stosowanie przemocy. Faktem jest, że podczas awantur rannych zostało ponad 70 funkcjonariuszy.

W niełaskę aktywistów wpadli także współrządzący Zieloni. Wbrew składanym wcześniej obietnicom zaakceptowali plany koncernu RWE, który zamierza wyburzyć wioskę Lützerath w celu wydobycia spod niej węgla.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!