Ukraina – 30% deficyt energii elektrycznej

0
115
Fot. EURACTIV.com
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

W ukraińskich sieciach przesyłowych występuje 30-procentowy deficyt energii elektrycznej. To efekt powtarzających się zmasowanych rosyjskich ataków rakietowych skierowanych w infrastrukturę energetyczną. W związku z brakiem energii w wielu miejscowościach stosowane są wielogodzinne przerwy w dostawach prądu.

Produkcja prądu na poziomie około 70 procent potrzeb wynika między innymi z wczorajszego awaryjnego wyłączenia bloków energetycznych w kilku elektrowniach, ale też ze zwiększonego zużycia związanego z nastaniem chłodów – poinformował ukraiński koncern „Ukrenerho”. Deficyt, jak czytamy, wynika z 7 zmasowanych rosyjskich ataków rakietowych, które miały miejsce w ostatnich tygodniach.

Po zeszłotygodniowym ostrzale, między innymi wszystkie ukraińskie elektrownie jądrowe były odcięte na pewien czas od systemu przesyłu energii. Z powodu deficytu, oprócz planowanych przerw w dostawach prądu do odbiorców, wprowadzane są też nadzwyczajne wyłączenia energii elektrycznej. Takie przerwy zastosowane są między innymi w ukraińskiej stolicy. Tam prąd włączany ma być na kilka godzin w ciągu doby.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!