Węgry: syn szefa rosyjskiego wywiadu zameldowany w Budapeszcie

0
Fot. Direkt36.hu
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Jak ustalili dziennikarze śledczy węgierskiego portalu Direkt36 syn szefa rosyjskiego wywiadu Siergieja Naryszkina jest prawdopodobnie ciągle zameldowany w Budapeszcie. Od dwóch lat urzędy nie są w stanie odebrać mu prawa do stałego osiedlenia się na terenie Węgier.

Dokumenty, do których dotarli dziennikarze, wskazują, że jeszcze w czerwcu tego roku Andriej Naryszkin był zameldowany w ponad stumetrowym mieszkaniu w samym centrum stolicy Węgier. W 2015 roku uzyskał prawo do osiedlenia się nad Dunajem w zamian za zainwestowanie w węgierskie obligacje państwowe. Krytykowany przez Unię Europejską program został zniesiony kilka lat temu, ale Naryszkin nie stracił prawa do zameldowania w Budapeszcie, choć według zapewnień węgierskich władz nie był on w tym kraju od 2019 roku.

Urząd odpowiedzialny za pozwolenia na osiedlenie już dwa lata temu rozpoczął procedurę odebrania takiej możliwości młodemu Naryszkinowi, ze względu na zagrożenie bezpieczeństwa narodowego. Jego ojciec jest szefem rosyjskiego wywiadu od 2016 roku, a procedura trwa do dziś, bo, jak wyjaśnili dziennikarzom urzędnicy, rodzina Naryszkinów ciągle odwołuje się od decyzji, a Węgry są państwem prawa.

44-letni Andriej Naryszkin nie jest objęty sankcjami międzynarodowymi, ale Ukraina umieściła go na tak zwanej liście oczekujących.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!