Węgry: na południu kraju kwitnie turystyka paliwowa

0
Fot. Hungary Posts English
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Posiadacze samochodów zarejestrowanych na firmy z południa Węgier masowo tankują paliwo w Chorwacji. Limit cen benzyny i oleju napędowego obowiązuje tylko dla prywatnych samochodów, a komercyjna cena benzyny jest o wiele wyższa niż u sąsiadów.

Lokalne media informują, że coraz mniej samochodów zarejestrowanych na firmy w południowych regionach Baranyai i Somogy tankuje na węgierskich stacjach. Powodem jest o wiele wyższa cena. Tankując za granicą chorwacką kierowcy są w stanie zaoszczędzić nawet równowartość 1,6 zł na litrze benzyny i nieco ponad złoty na litrze oleju napędowego. Taka sytuacja ma miejsce pomimo tego, że chorwacki rząd niedawno zniósł limity cenowe na paliwo. Jeśli w najbliższym czasie forint się wzmocni, oszczędności na tankowaniu za granicą będą jeszcze większe.

Wysokie ceny paliw na węgierskich stacjach są podyktowane przede wszystkim limitem cenowym dla właścicieli prywatnych samochodów. Mimo dopłaty rządowej w wysokości 20 forintów za litr, sprzedaż paliwa za 480 forintów jest dla właścicieli stacji benzynowych nieopłacalna. Dlatego chcą sobie odbić zyski na komercyjnych cenach paliwa. Tuż przy granicy z Chorwacją w Nagykanizsa litr benzyny bezołowiowej przeliczeniu kosztuje równowartość 8 zł 16 groszy, a oleju napędowego – 9 zł 40 groszy.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!