Niemcy: kolejny pożar w ośrodku dla uchodźców

0
Fot. newsrnd.com/zdjęcie z poprzedniego pożaru w Gross Strömkendorf
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

W ośrodku dla uchodźców niedaleko Frankfurtu nad Menem wybuchł rano pożar. Pięciu mieszkańców miało objawy zatrucia dymem i zostało przewiezionych do szpitala. Policja zakłada, że przyczyną pożaru mogło być celowe podpalenie.

Jak dowiadujemy się z dziennika “Wiesbadener Kurier”, w nocy z niedzieli na poniedziałek w jednym z przedpokoi zapaliła się kanapa. Śledczy podejrzewają, że ktoś mógł się włamać do ośrodka i umyślnie podłożyć ogień.

W budynku zameldowane są 172 osoby, w tym także Ukraińcy. Pożar strawił osiem mieszkań, 20 osób musiało zostać ewakuowanych. Włodarze heskiej miejscowości Hochheim szacują szkody na 150 tysięcy euro.

To już trzeci pożar w schronisku dla uchodźców w ciągu dwóch tygodni. Pod koniec października podpalono hotel w saksońskim Budziszynie, gdzie mieli być zakwaterowani Ukraińcy. Nieco wcześniej spłonął ośrodek w meklemburskim Gross Strömkendorf, gdzie również zamieszkały rodziny, uciekające przed rosyjskim najeźdźcą. Według niemieckiej policji motywy sprawców mogą być polityczne.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!