Rosja: kto popadnie do wojska!

0
147
Rosja wojsko armia żołnierz
Fot. APA.AZ
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Rosyjskie media niezależne alarmują, że w całym kraju mobilizowani są cywilni lekarze i sanitariusze. Portal Meduza napisał, że o skali tego zjawiska można mówić jedynie na podstawie pojedynczych przypadków, ponieważ władze nie ujawniają rzeczywistych danych. Po tym, gdy Władimir Putin ogłosił częściową mobilizację tysiące Rosjan uciekło z kraju, a w wielu regionach odnotowano przypadki wcielenia do armii mężczyzn niezdolnych do służby wojskowej.


Na podstawie zebranego materiału portal Mediazona napisał, że mobilizacja jest prowadzona chaotycznie, a bilety do armii wręczane są przypadkowym osobom. W ocenie niezależnych komentatorów, wojskowi komisarze biorą do oddziałów kogo popadnie, byle tylko wykazać się przed przełożonymi. Na listy zmobilizowanych trafiają studenci wydziałów medycznych, pielęgniarki i sanitariusze. Ci, którzy nie dostają konkretnego przydziału są odsyłani do domów, ale wcześniej muszą podpisać zobowiązanie do nieopuszczania kraju.


Zdaniem niezależnych komentatorów, rosyjska armia nie jest w stanie uzupełnić strat poniesionych w walkach na terenie Ukrainy, dlatego ściąga na front również zawodowych żołnierzy rozlokowanych w innych rejonach Federacji. Według niezależnych mediów, taka polityka kadrowa powoduje, że wiele oddziałów traci zdolność bojową.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!