Bild: prezydent W. Zełenski o mobilizacji w Rosji

0
119
Fot. The Hill
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Prezydent Ukrainy apeluje do Zachodu, by nie dał się szantażować Władimirowi Putinowi po ogłoszeniu w Rosji częściowej mobilizacji. W wywiadzie dla niemieckiego dziennika Bild Wołodymyr Zełenski mówi, że rosyjski prezydent chce “utopić Ukrainę we krwi, w tym we krwi swoich żołnierzy”/

Pytany o przemówienie Władimira Putina ogłaszające mobilizację ukraiński prezydent mówi, że Władimir Putin de facto już od miesiąca wprowadził częściową mobilizację. Jak dodał, była to odpowiedź na braki kadrowe w armii po stratach poniesionych na froncie. “Wiemy, że zmobilizowali kadetów, którzy nie umieli walczyć. Ci kadeci polegli. Nawet nie zdążyli ukończyć szkół. Przyjechali do nas i zginęli” – dodał. 
Zapowiadane przez Rosję plebiscyty na Ukrainie nazwał pseudoreferendami, których wyników 90 procent państw nie uzna.

W opinii Wołodymyra Zełenskiego Zachód nie powinien poddawać się szantażowi Władimira Putina, zwłaszcza groźbom użycia broni atomowej. “Jutro Putin może na przykład powiedzieć, że oprócz Ukrainy żąda też części Polski, a jeśli nie, to użyje broni atomowej. Nie możemy godzić się na takie kompromisy” – dodał. 

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!