Bułgaria: autobus z imigrantami wjechał w policjantów, 2 funkcjonariuszy nie żyje

0
412
Fot. EuroNews
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Rano w bułgarskim Burgas autobus, w którym jechało 47 imigrantów, najpierw zderzył się z radiowozem, a potem w czasie pościgu celowo wjechał w dwóch policjantów. Obaj nie żyją.

Policja zatrzymała już dwie poszukiwane osoby, które podejrzewa się zarówno o spowodowanie wypadku, jak i organizację przemytu ludzi. Najpierw w rejonie Pervomai zatrzymano kierowcę autobusu. Około południa bułgarska policja poinformowała, że zatrzymano również drugą osobę, która była poszukiwana za udział w tym wypadku. Jest to Syryjczyk, który otrzymał w Bułgarii status uchodźcy.

“Według mnie to był świadomy i celowy czyn. Nie znajduję tu znamion przypadku” – powiedział bułgarskiej telewizji państwowej prokurator okręgowy w Burgas Georgi Czinew.

Nad ranem w okolicy miasta Burgas nad brzegiem Morza Czarnego autobus zderzył się z radiowozem, a następnie rozpoczął ucieczkę. Gdy dwóch policjantów próbowało go zatrzymać, kierowca celowo w nich wjechał. Obaj zginęli. Jutro w całym regionie Burgas ogłoszono dzień żałoby.

Grupa migrantów, która podróżowała autobusem, wjechała na teren Bułgarii przez Turcję w okolicach Tyrnowa, gdzie granica jest słabo chroniona przez służby. Bułgarski minister spraw wewnętrznych zapowiedział wzmocnienie patroli granicznych.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!