Czeska Szwajcaria: dogaszanie pożaru może potrwać do piątku

0
200
pożar
Fot. Expats.cz
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Dogaszanie pożaru w Parku Narodowym Czeska Szwajcaria może potrwać do piątku – powiedział komendant państwowej straży pożarnej Vladimir Vlczek. W akcji gaśniczej, która trwa od ponad dwóch tygodni, bierze udział około tysiąca strażaków.

Strażacy przekazali rano administracji parku narodowego jeden z sektorów lasu, w którym nie pojawiają się już nowe zarzewia ognia. Jak powiedział komendant straży pożarnej Vladimir Vlczek, dogaszanie pożaru w pozostałych częściach parku może zakończyć się w tym tygodniu.

“Przewidujemy, że do piątku pożar zostanie ugaszony. Nawet jeśli nam się to nie uda, dojdzie do znacznej redukcji sił i środków” – przekazał komendant czeskiej straży pożarnej.

Czeski minister spraw wewnętrznych Vit Rakuszan podziękował za międzynarodową pomoc w gaszeniu największego w historii Republiki Czeskiej pożaru lasu.

“Słowacja zareagowała bardzo szybko, Polska również. Mieliśmy pomoc z Włoch i ze Szwecji. Dobrze funkcjonuje też współpraca i koordynacja działań między stroną czeską i niemiecką” – podkreślił Vit Rakuszan.

Przez pięć dni w gaszeniu pożaru z powietrza pomagała polska grupa ratownicza na pokładzie policyjnego śmigłowca.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!