Ukraina – ekspert o sytuacji na froncie

0
155
Fot. REUTERS
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Rosjanie gromadzą dużą liczbę wojsk na południu kraju. Zdaniem ekspertów, Rosja przygotowuje się do ofensywy na tym odcinku frontu. Jednocześnie rosyjskie wojska zintensyfikowały szturm w Donbasie na Bachmut i w okolicach Doniecka.

Ukraińscy wojskowi donoszą o przerzucaniu sił wroga na południe – do obwodów chersońskiego, oraz części mikołajowskiego i zaporoskiego. Również według informacji opublikowanych przez brytyjski wywiad wojskowy – na południu Ukrainy obserwowana jest koncentracja rosyjskiego sprzętu, w tym czołgów i artylerii. Jak czytamy, Rosjanie przygotowują się w ten sposób do ofensywy, bądź też odparcia kontrnatarcia Ukraińców. Zdaniem ukraińskiego eksperta wojskowego Ołeha Żdanowa, również intensywne szturmy Rosjan w Donbasie są elementem planu Rosjan dotyczącego południa kraju.

Jak zaznacza, Rosjanie próbują skierować ukraińskie siły właśnie maksymalnie na kierunek doniecki, aby Ukraińcy nie mogli na południu zatrzymać ofensywy
rosyjskiego wojska. Zdaniem eksperta, jeśli Rosjanie rozpoczną natarcie, to skierować je mogą na Nikopol w obwodzie dniepropietrowskim, lub w kierunku Wozniesieńska w obwodzie mikołajowskim.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!