Węgry: ogromne zyski koncernu paliwowego MOL

0
473
MOL stacja
Fot. Hungary Today
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Mimo wielu negatywnych czynników węgierski koncern paliwowy MOL osiągnął w pierwszym półroczu ogromne zyski.
Ponad miliard trzysta milionów dolarów czystego zysku miał w pierwszym półroczu tego roku węgierski moloch paliwowy. Wagę tej liczby zwiększa także fakt, że jest to o ponad 60 procent więcej niż w analogicznym okresie zeszłego roku.

Zysk ten został wypracowany przede wszystkim w sektorze wydobycia ropy i gazu. To efekt drastycznie rosnących cen tych surowców na światowych rynkach. Cena baryłki ropy wzrosła o 40 dolarów, a cena gazu jest wyższa aż pięć razy. To spowodowało zysk większy o 100 procent w tej gałęzi biznesu węgierskiego koncernu.

Co ciekawe usługi konsumenckie – czyli między innymi sprzedaż paliw na stacjach, dała MOLowi ponad 40 procent zysku mniej niż przed rokiem. To efekt cen regulowanych paliw na Węgrzech, w Chorwacji, Serbii, Słowenii i Bośni i Hercegowinie.

Węgierski koncern MOL jest spółką akcyjną, w której największy udział i decydujący głos ma skarb państwa. Kilka miesięcy temu poinformowano, że koncern firma odkupi od polskiego Orlenu 417 stacji benzynowych po finalizacji jego fuzji z Lotosem. 

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!