Ukraina – W. Zełenski o Ołeniwce – zbrodnia wojenna

0
Zelensky
Fot. Ukrinform
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Zbrodnia wojenna – tak ukraiński prezydent nazwał ostrzelanie przez Rosjan obozu jenieckiego w Ołeniwce. Wołodymyr Zełenski domaga się od ONZ i czerwonego Krzyża ochrony ukraińskich jeńców znajdujących się w rękach Rosjan. Rosjanie ostrzelali obóz filtracyjny, w którym znajdowali się ukraińscy jeńcy na terenie tak zwany Donieckiej Republiki Ludowej, w wyniku czego zginęło ponad 50 ukraińskich żołnierzy – byłych obrońców Azowstalu.

Wołodymyr Zełenski zaznaczył, że Rosjanie w sposób świadomy dokonali zbrodni wojennej. Jak podkreślił, było to celowe zabójstwo ponad 50 ukraińskich jeńców. Ukraiński prezydent powiedział, że kiedy obrońcy Azowstalu opuszczali fabrykę ONZ i Czerwony Krzyż wystąpiły jako gwaranci życia i zdrowia żołnierzy. Dlatego, jak zaznaczył, powinni reagować i chronić życie setek ukraińskich jeńców.

Ukraiński prezydent w sprawie ataku na Ołeniwkę spotkał się z dowództwem armii, wywiadu i służby bezpieczeństwa. Wystosowali oni wspólne oświadczenie, w którym domagają się od ONZ i Czerwonego Krzyża wysłania misji na terytoria okupowane do obozu w Ołeniwce. Według ukraińskiego wywiadu ataku na obóz jeniecki w Ołeniwce mogli dokonać rosyjscy najemnicy z grupy Wagnera.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!