Ukraina: sytuacja na froncie

0
133
Fot. Al Jazeera/AP photo
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Od rana Rosjanie kontynuują ostrzał i bombardowania ukraińskich miast i miejscowości. W Nikopolu wojska rosyjskie wystrzeliły z wyrzutni Grad ponad 40 rakiet. Rosjanie ostrzeliwali także gminę Krzywego Rogu obwodu dniepropietrowskiego, gdzie zaatakowali rejon Zelenodol z artylerii lufowej. Na razie wiadomo, że nikt w tym rejonie nie został ranny – powiedział Serhij Kowtoniuk z Państwowego Pogotowia Ratunkowego w obwodzie dniepropietrowskim.

Wojska rosyjskie zaatakowały rejon Nikopola bronią rakietową. Osiedle mieszkalne Nikopola zostały ostrzelane 40 pociskami z wyrzutni typu ziemia-ziemia Grad. W wyniku ostrzału w mieście uszkodzeniu uległo 6 domów prywatnych i 24 obiekty handlowe. Na miejscu wybuchły pożary, które strażacy już ugasili.

Jedna osoba została ranna w wyniku ostrzału w Słowiańsku. Według wstępnych informacji Rosjanie wystrzelili rakiety z instalacji Smiercz. Uszkodzonych zostało 8 bloków mieszkalnych, 13 domów jednorodzinnych i 3 centra handlowe Także w Charkowie w samym centrum miasta wybuchły dwie rosyjskie rakiety. Rosjanie pociskami ostrzelali budynek uczelni i budynek mieszkalny. Również dwa rosyjskie śmigłowce Mi-8 zaatakowały w pobliżu Starego Sałtowa – powiedział rzecznik Sztabu Generalnego Sił Zbrojnych Ukrainy Ołeksandr Sztupun.

W kierunku Charkowa Rosjanie ostrzelali z artylerii osiedle w dzielnicach obwodów: Ridne, Udy, Dementiiwka, Slatine, Protopopiwka, Nowe, Zolocziw, Prudianka, Ruska Lozowa, Ruski Tyszki, Petriwka, Bezrukiw, Borszczewa, Staryj Saltiw i Koroboczki. Śmigłowce Mi 8 uderzyły w pobliżu Starego Sałtowa.

Rosjanie atakowali pociskami z powietrza i rakietowymi Andrijewkę, która została odbita z rąk Rosjan. Wśród żołnierzy Sił Zbrojnych Ukrainy nie ma ofiar. Okolice Małej Kostromki zostały ostrzelane z samobieżnej wieloprowadnicowej wyrzutni rakietowej Grad. 12 pocisków przeciwlotniczych C 300 wystrzelono na Mikołajów ze strony Holaja Prystan. W wyniku uderzenia budynki 2 szkół zostały prawie całkowicie zniszczone. Mocno ucierpiały: klub jachtowy, magazyny przedsiębiorstw rolno-przemysłowych i budynki gospodarcze. 1 osoba została ranna – powiedział rzecznik dowództwa operacyjnego “Południe” Władysław Nazarow.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!