Macedonia Północna wysłała czołgi na Ukrainę

0
115
Fot. babel.ua/REUTERS
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Ministerstwo Obrony Narodowej Macedonii Północnej potwierdziło przekazanie pomocy wojskowej walczącej Ukrainie. Do walki z rosyjskim okupantem zostaną skierowane czołgi T-72.

W komunikacie macedońskiego resortu obrony nie określono liczby czołgów. Wiadomo jednak, że są to pojazdy tak zwanej trzeciej generacji produkowane w latach siedemdziesiątych i osiemdziesiątych XX wieku. Mają one dodatkowy pancerz kompozytowy i komputerowe systemy kierowania ogniem.

T-72 były wycofywane z batalionu czołgów tej bałkańskiej republiki. Sowieckie maszyny będą zastępowane w najbliższym czasie innymi, spełniającymi standardy NATO, którego członkiem jest Macedonia Północna. Przedstawiciele ministerstwa obrony na pytania macedońskich dziennikarzy stwierdzili, że za kilka lat i tak trzeba by je było zutylizować.

W internecie znaleźć można filmy pokazujące transport sprzętu po terenie Macedonii, tak więc zapewne niedługo trafi on na Ukrainę. Bałkański kraj od samego początku wojny wspiera Ukrainę, również dostawami sprzętu.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!