Belgia – strajk pilotów Ryanair

0
121
Fot. The Brussels Time - Credit: Paul Faith / AFP)
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Belgijscy piloci tanich linii lotniczych Ryanair rozpoczęli strajk, który potrwa przez cały weekend. A w te dni planowane są połączenia z Charleroi pod Brukselą między innymi do kilku miast w Polsce. Belgijscy związkowcy mówią, że zostanie odwołanych większość lotów z tego lotniska i wszystkie z międzynarodowego portu lotniczego Zaventem. 

To kolejna akcja protestacyjna w Ryanairze. W ubiegłym miesiącu strajkowali piloci oraz personel pokładowy. Powody były te same – arogancja kierownictwa linii lotniczych i żądanie podwyżek. „Pracownicy Ryanair mają po prostu dość, ciągły brak szacunku, brak poszanowania zasad rządzących sektorem i belgijskiego prawa” – mówił telewizji RTL jeden z pilotów. Oliwy do ognia dolewa sam szef Ryanaira. „Michael O’Leary wypowiada się w sposób obraźliwy. Jeśli będzie tak dalej, związkowcy będą kontynuować akcję protestacyjną przez całe lato” – zapowiadała sekretarz belgijskiego związku zawodowego CNE Didier Lebbe. 

W ubiegłym tygodniu zarząd Ryanaira wysłał do protestujących list grożąc, że przewoźnik wycofa się z Belgii, jeśli akcje protestacyjne będą kontynuowane i przypomniał o podpisanym w 2020 roku porozumieniu, które musi być przestrzegane. Związkowcy odpowiadają, że wtedy zgodzili się na 20-procentowe obniżenie zarobków, ale to było w związku z pandemią, a od tego czasu sytuacja finansowa poprawiła się, zatem i zarobki powinny wzrosnąć.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!