Ukraiński politolog: Kreml nie rezygnuje z podporządkowania całej Ukrainy

0
111
Kreml
Fot. exeterinternational.com/
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Kreml nie zrezygnował z planów podporządkowania sobie całej Ukrainy – twierdzi ukraiński politolog Serhij Hajdaj w rozmowie z telewizją “Deszcz”. Ekspert podkreślił, że w Moskwie zweryfikowano scenariusz wojny z Ukrainą po tym, gdy rosyjskiej armii nie udało się zająć Kijowa i odnieść jakiegokolwiek wojskowego sukcesu.

W ocenie ukraińskiego politologa Kreml zdaje sobie sprawę, że jedynym sposobem wyjścia z tej wojny z twarzą i bez utraty władzy jest zwycięstwo na froncie.

“Teraz nie chodzi już o blitzkrieg. Teraz oni w głowach mają systematyczną mobilizację rosyjskich surowców i możliwości, żeby powolnymi, ale pewnymi krokami takim uściskiem buldoga okupować maksymalną część terytorium. Sądzę, że w ich głowach minimum, to tereny wschodniej, południowej i centralnej Ukrainy, a z czasem także wyjście na granicę z Polską” – stwierdził Serhij Hajdaj.

Ukraiński politolog zwrócił uwagę, że w Moskwie wojna z Ukrainą przedstawiana jest jako konflikt z całym zachodnim światem. W ocenie ukraińskiego eksperta w nowym scenariuszu wojny Kreml kolejny raz nie bierze pod uwagę potencjału i antyrosyjskiego nastawienia większości Ukraińców oraz konsolidacji zachodnich państw w przeciwdziałaniu rosyjskiej agresji.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!