Rzym: zakończył się festiwal “Corso Polonia”

0
178
Fot. Facebook: Istituto Polacco di Roma
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Wczoraj wieczorem w ogrodach Akademii Filharmonii rzymskiej zakończył się 19. festiwal kultury polskiej “Corso Polonia”. Kompozycje barokowych kompozytorów polskich i związanych z Polską grał działający w Rzymie polsko-włoski ensemble muzyki dawnej “Ogród delicji”.

Koncert odbył się w ramach prestiżowego letniego festiwalu Akademii Filharmonii. Założycielką i kierującą zespołem jest polska skrzypaczka Anna Augustynowicz.

Łukasz Paprotny, dyrektor Instytutu Polskiego w Rzymie, który organizuje festiwal “Corso Polonia”, powiedział Polskiemu Radiu, że w tym roku o kształcie i programie imprezy przesądziła rosyjska agresja na Ukrainę.

“Corso Polonia w tym roku stoi pod znakiem solidarności z Ukrainą, troski o wartości europejskie, spojrzenia ku wschodniej granicy Polski” – wyjaśnił.

Odbyły się wystawy, koncerty i projekcje filmowe, których celem było zwrócenie uwagi włoskiej publiczności na to, co dzieje się teraz na wschodzie Europy. Wiele imprez było realizacją wspólnych projektów polsko-ukraińsko-białoruskich.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!