Łotwa wprowadza zakaz nadawania 80 rosyjskich kanałów telewizyjnych

0
252
Fot. lrt.lt/AP photo
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Łotwa wprowadza zakaz kanałów telewizyjnych zarejestrowanych w Rosji. To nie pierwsza taka decyzja podjęta przez władze tego kraju, ale tym razem dotyczy ona 80 programów.

Zakaz wprowadziła łotewska Narodowa Rada Mediów Elektronicznych. Dotyczy on wszystkich rosyjskich stacji telewizyjnych, które dostępne są na Łotwie. Jak podał szef Rady Ivars Abolinsz, decyzja została podjęta na mocy przyjętych ostatnio poprawek do przepisów o elektronicznych środkach masowego przekazu. Mówią one, że kanały telewizyjne zarejestrowane w kraju, który zagraża integralności terytorialnej oraz niepodległości innego państwa, nie powinny być dostępne na Łotwie. 

Zakaz ma obowiązywać do czasu zakończenia rosyjskiej inwazji na Ukrainę i zwrócenia przez Kreml ukraińskiego terytorium, które już zostało zajęte, w tym Krymu. Dzisiaj łotewska Narodowa Rada Mediów Elektronicznych podjęła też decyzję o przyznaniu licencji dla rosyjskiej, niezależnej telewizji Dożd. Będzie ona mogła nadawać z Rygi. Stacja została zablokowana w Rosji na początku marca. 

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!