Kijów wraca do prawie normalnego życia

0
712
Kijów
Fot. Twitter
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Kijów wraca do prawie normalnego życia – ocenia w rozmowie z Polskim Radiem rosyjski prawnik Ilia Nowikow, który mieszka w ukraińskiej stolicy. Adwokat współpracowników Aleksieja Nawalnego i Stowarzyszenia „Memoriał” służy w obronie terytorialnej miasta i podkreśla, że w jego ocenie nie należy oczekiwać zakończenia wojny wcześniej, niż jesienią. 

Ilia Nowikow w rozmowie z Polskim Radiem zwraca uwagę, że z ulic Kijowa zniknęły zapory przeciwczołgowe i pojawiły się jak w każdym normalnie funkcjonującym dużym mieście uliczne korki. Zwraca także uwagę na problemy z dostępem do paliwa. „Mamy ogromne problemy z paliwem. Jeśli ktoś ma samochody na benzynę lub olej napędowy, to w Kijowie praktycznie nie mam możliwości zatankowania, dlatego że Rosjanie zbombardowali magazyny paliwowe i rafinerie, więc jesteśmy w znacznym stopniu uzależnieni od importu. W pozostałych dziedzinach życie toczy się jak warunkach pokoju” – dodaje Ilia Nowikow.

Rosyjski prawnik, który mieszka w Kijowie dodaje, że ukraińskie organy ścigania zbierają dowody przestępstw wojennych rosyjskiej armii, żeby postawić przez trybunałem każdego odpowiedzialnego z zbrodnie popełnione na terytorium Ukrainy.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!