Francja: obchody Dnia Polonii i Polaków za Granicą oraz Dnia Flagi

0
Fot. Twitter: Ambassade de Pologne/@PLenFrance
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Przedstawiciele polskich władz i kilkudziesięciu Polaków uczestniczyło we mszy świętej, którą odprawiono w polskim kościele w Paryżu. Wczoraj w stolicy Francji odbyły się obchody Dnia Polonii i Polaków za Granicą oraz Dnia Flagi.

Mszę świętą w intencji Polonii i Ojczyzny odprawiono w kościele pod wezwaniem Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny – najstarszej polskiej świątyni w Paryżu . Nabożeństwu przewodniczył rektor Polskiej Misji Katolickiej we Francji ksiądz Bogusław Brzyś. W homilii duchowny podkreślił, że obchodzone w maju święta patriotyczne są okazją do modlitwy o powołania i nawrócenie polskiego narodu. “Może właśnie dzisiaj mamy modlić się z większą pokorą za naszą Ojczyznę, a także ze świadomością, że jakiekolwiek by były nasze narodowe potknięcia, grzechy, niewierności, nigdy nie przeważą one na szali miłosierdzia Bożego, którego iskra wyszła z naszej ziemi” – powiedział rektor Polskiej Misji Katolickiej.

Po mszy świętej paryska Polonia złożyła kwiaty przed znajdującym się przy kościele pomnikiem świętego Jana Pawła II.
W uroczystościach uczestniczył nowy ambasador Rzeczypospolitej Polskiej we Francji Jan Emeryk Rościszewski, który objął stanowisko na początku kwietnia. Obecne były także poczty sztandarowe reprezentujące polskie organizacje patriotyczne we Francji.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!