Finlandia odmawia płacenia za rosyjski gaz w rublach

0
Fot. Deccan Herald
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Finlandia odmawia płacenia za rosyjski gaz w rublach. Takie żądania – w opinii rządu w Helsinkach – to szantaż ze strony Rosji.
Informację przekazała fińska minister spraw europejskich Tytti Tuppuraine w rozmowie z dziennikiem Helsingin Sanomat. “Nie zgadzamy się na płatność w rublach. Takie działanie można postrzegać jako szantaż ze strony Rosji i element jej strategii geopolitycznej” – powiedziała gazecie.

Jak mówiła, fiński rząd zgadza się z Komisją Europejską, że żądania Rosji naruszają umowę z Gazpromem.Minister Tuppuraine powiedziała, że rada ministrów przekazała swojestanowisko państwowej spółce Gasum, która jest głównym importerem gazu w tym kraju.

Według europejskiej Agencji do spraw Współpracy Regulatorów Energii Finlandia jest najbardziej uzależniona od rosyjskiego gazu spośród wszystkich krajów w Europie. Ostatnie badanie organizacji pokazuje, że około 95 procent tego surowca trafia do Finlandii z Rosji.

Wczoraj Gazprom wstrzymał dostawy gazu ziemnego do Polski rurociągiem jamalskim, ponieważ strona polska nie zgodziła się na płatność w rublach. Rosja wstrzymała dostawy surowca także do Bułgarii.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!