Ukraina: ponad 2 mln ludzi przesiedlonych po rosyjskiej agresji

0
Fot. Reddit
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Ukraińskie Ministerstwo Polityki Społecznej podało, że od początku rosyjskiej agresji ponad 2 miliony obywateli zarejestrowało się jako osoby przesiedlone z terenów działań wojennych. Informację podała szefowa resortu Msaryna Łazebna. 

Pani minister zastrzegła, że dane dotyczą tylko osób oficjalnie zarejestrowanych w nowym miejscu pobytu – po wtargnięciu Rosjan na Ukrainę, 24 lutego. “Pamiętajmy, że wojna trwa 8 lat, a liczba tych, którzy od 2014 roku zostali zmuszeni do opuszczenia swoich domów i szukania schronienia w innych regionach kraju, jest wyższa”.

Obecnie baza danych o wszystkich osobach przesiedlonych zawiera informacje o 3 milionach 400 tysiącach osób. Spośród nich ponad 2 miliony to osoby, które zostały zmuszone do przeprowadzki po rosyjskiej agresji w lutym. Spośród nich milion 900 tysięcy – to osoby, zmuszone do przeprowadzki po raz pierwszy.

Większość ludzi po inwazji Rosji przeniosła się do Lwowa, Dniepropietrowska, Połtawy, Winnicy i Kijowa. Natomiast największa liczba osób przesiedlonych jest zarejestrowana w obwodach donieckim, ługańskim, charkowskim, dniepropietrowskim i kijowskim.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!