Niemcy: kolejne prorosyjskie manifestacje

1
373
Fot. Radio Free Europe
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

W miniony weekend na niemieckich ulicach znów zaroiło się od wielbicieli Władimira Putina. W Hanowerze, Stuttgarcie i Frankfurcie nad Menem odbyły się prokremlowskie manifestacje. Zauważono na nich także złowieszcze symbole, kojarzące się z działaniami wojennymi Rosji na Ukrainie.

Na frankfurckim Operplatz zebrało się około 900 osób, jawnie sympatyzujących z rosyjskim despotą. Do podobnych manifestacji doszło także w Allgäu i Hanowerze. Przez stolicę Dolnej Saksonii przetoczyła się kawalkada samochodów obklejonych rosyjskimi flagami. 

Mimo wyraźnych zakazów ze strony włodarzy miasta, uczestnicy wznosili okrzyki poparcia dla wojny na Ukrainie. Niektórzy z nich posługiwali się symbolem “Z”, kojarzącym się z rosyjską agresją. Przed pomnikami krasnoarmiejców we wschodnioniemieckich miastach powiewały flagi ZSRR.

Ambasador Ukrainy w Berlinie Andrij Melnyk nazwał te prorosyjskie parady najbardziej haniebnymi sposobami na szerzenie putinowskiej propagandy. “Świat o tym nie zapomni” – stwierdził. Dyplomata mówił też o “bezspornym sentymencie” wielu Niemców do Rosji, traktujących ją wciąż jako miejsce “tęsknot i nadziei”.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

1 KOMENTARZ

  1. Mam nadzieje, wielu z tych uczestnikow musialo dzis rano skorzystac z alternatywnych srodkow komunikacji miejskiej, z racji tego, ze w nocy w tajemniczy sposob opony ich samochodow staly sie dziurawe, he, he.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!