Ukraina: korytarzami humanitarnymi udało się ewakuować 80 tysięcy cywilów

0
270
Fot. Washington Times
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Korytarzami humanitarnymi z oblężonych przez ukraińskich Rosjan miast udało się ewakuować ponad 80 tysięcy cywilów. Kobiety, dzieci i osoby chore ewakuowano m.in. z Trościanca, Sum, Iziumu i kilku podkijowskich miast.

Wicepremier Ukrainy Iryna Wereszczuk poinformowała, że korytarze humanitarne działają od wczoraj w niektórych oblężonych miastach. Jak mówiła, z Sum, Trościanca i Krasnopilla w kierunku Połtawy wywieziono 60 tysięcy osób, zaś z Iziumu do Łozowej – trzy tysiące osób.

Do Iziumu przywieziono 100 ton pomocy humanitarnej. Bucza, Hostomel, Irpiń, Worzel – stamtąd, jak zaznaczyła, jedynie wczoraj do Kijowa ewakuowano 20 tysięcy cywilów. Ewakuacja trwa.

Nie udało się wywieźć cywilów z Wołnowachy ani z Mariupola. W mieście nad Morzem Azowskim panuje prawdziwa humanitarna katastrofa, a leki, woda i jedzenie nie trafiają do cywilów, którzy kolejny dzień znajdują się pod totalnym ostrzałem.

O stworzenie korytarza humanitarnego do Mariupola zaapelował także szef ukraińskiego MSZ Dmytro Kułeba podczas spotkania z rosyjskim ministrem spraw zagranicznych Siergiejem Ławrowem.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!