Londyn: rosyjski oligarcha Roman Abramowicz sprzedaje klub piłkarski Chelsea oraz nieruchomości

0
797
Fot. express.co.uk
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Jak informuje The Guardian, brytyjski poseł Partii Pracy Chris Bryant stwierdził, że rosyjski oligarcha i właściciel klubu piłkarskiego Chelsea Roman Abramowicz sprzedaje dom i mieszkanie w Londynie, aby uniknąć potencjalnych sankcji finansowych. Wskazał, że to efekt działań Zachodu wymierzonych w Rosję. Polityk zaapelował przy tym jednak, aby przyspieszyć nakładanie sankcji na rosyjskich oligarchów. 

Z drugiej strony – jak wynika z najnowszych informacji i oświadczenia oligarchy – sprzedając klub piłkarski Chelsea Londyn miliarder chce stworzyć fundusz, który pomoże wszystkim ofiarom wojny na Ukrainie.

Jak podaje brytyjska prasa, Bryant, informując o ruchach Abramowicza, wykorzystał przywilej parlamentarny, który chroni posłów przed postępowaniem sądowym w takich sytuacjach. Posiadłość, o której mówił poseł znajduje się w Kensington Palace Gardens w zachodnim Londynie. W 2009 roku została kupiona za 90 milionów. Dziś wyceniana jest na ponad 150 milionów funtów. Z kolei mieszkanie, to prawdopodobnie trzypiętrowy penthouse w Chelsea Waterfront, kupiony w 2018 roku przez oligarchę za 22 miliony funtów. 

Majątek Abramowicza szacowany jest na 13,5 miliarda dolarów. 

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!