Belgia: zablokowano 30 pojazdów z tzw. konwoju wolności

0
578
Fot. dailyexpress
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Belgijskie władze zablokowały 30 ciężarówkom wjazd do Brukseli. To część tak zwanego Konwoju Wolności, który chciał dotrzeć do stolicy mimo obowiązującego od soboty zakazu protestów z udziałem aut.

Burmistrz Brukseli Philippe Close powiedział radiu RTBF, że do miasta jechało 400-500 pojazdów. 30 z nich zostały zablokowanych, a pozostałe – jak mówił – zniknęły.

Dziesiątki samochodów jest zaparkowanych na obrzeżach Brukseli, gdzie przekierowała je policja. Nie wykluczył, że władze miasta pozwolą protestującym pokonać drogę do miasta już bez samochodów. “Chodzi o to, by Bruksela nie stała się ich zakładnikiem” – tłumaczył samorządowiec.

Równolegle belgijska policja zamknęła fragment autostrady, którą uczestnicy konwoju mieli wjechać do Brukseli od wschodu.
Tak zwany konwój wolności, który tworzą kierowcy aut i ciężarówek, od wczoraj zmierza do Brukseli z Francji, Luksemburga i Holandii. Akcja w Europie jest wzorowana na proteście trwającym od trzech tygodni w Kanadzie.

Kanadyjczycy wjeżdżali ciężkimi pojazdami do centrów miast, by wyrazić sprzeciw wobec obowiązkowych szczepień i lockdownu, z czasem protesty przerodziły się w antyrządowe. W nocy kanadyjska policja uniemożliwiła wjazd do kraju TIR-om z USA, blokującym most graniczny między amerykańskim Detroit a kanadyjskim Windsorem. 

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!