Francja: szczyt „One Ocean Summit”

0
Fot. oceandecade.org
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Na północy Francji w Breście rozpoczął się szczyt „One Ocean Summit”, poświęcony ochronie mórz i oceanów. Spotkanie jest organizowane w ramach francuskiej prezydencji w radzie Unii Europejskiej, we współpracy z ONZ i Bankiem Światowym. Uczestniczą w nim przywódcy państw, naukowcy, oraz przedstawiciele świata biznesu i organizacje pozarządowe. 

Dziś w Breście rozpoczęły się spotkania robocze z udziałem ponad 500 ekspertów, dyrektorów firm i stowarzyszeń zaangażowanych w ochronę oceanów. W piątek do rozmów dołączą przedstawiciele około piętnastu państw, w tym prezydent Francji Emmanuel Macron. Udział w szczycie zapowiedziała też przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula Von der Leyen.

Prace uczestników „One Ocean Summit” dotyczą bioróżnorodności i rybołówstwa, walki z zanieczyszczeniem, zmianami klimatycznymi i kwestii zarządzania. Organizatorzy zapowiedzieli, że szczyt zakończy się przyjęciem międzynarodowych zobowiązań w tych dziedzinach, które mają zapobiec dalszemu pogarszaniu się stanu mórz.

Spotkanie jest krytykowane przez organizacje ekologów, między innymi „Greenpeace”. Ich zdaniem organizatorzy szczytu celowo pominęli kwestię eksploatacji surowców mineralnych z dna oceanu ponieważ – jak twierdzą – branża ta jest wspierana przez Francję.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!