Władze Paryża zakazały demonstracji “konwoju wolności” przeciwko paszportom szczepionkowym

0
264
Fot. euractiv.com
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Władze Paryża zakazały demonstracji przeciwników paszportów covidowych, uczestniczących w tak zwanym “konwoju wolności”. Protest, inspirowany akcją prowadzaną od kilku dni w Kanadzie, miał odbyć się w sobotę w Paryżu. Wczoraj tysiące kierowców samochodów i ciężarówek ruszyło w kierunku francuskiej stolicy, aby wziąć udział w manifestacji.

Prefektura policji w Paryżu przyjęła dekret zakazujący organizowania demonstracji “konwoju wolności” na ulicach stolicy od piątku do poniedziałku. Jak wyjaśniają władze, decyzja jest związana z “ryzykiem zakłócenia porządku publicznego, które mogłoby być wynikiem tego zgromadzenia”. Kierowcom, którzy będą próbowali utrudniać ruch drogowy, grozi kara dwóch lat pozbawienia wolności i grzywna w wysokości 4500 euro. 

Prefektura zapowiedziała również, że służby bezpieczeństwa zablokują manifestantom wjazd do stolicy.
Organizatorzy “konwoju wolności” wzywają do “pokojowej demonstracji” w sobotę na ulicach Paryża i na paryskiej obwodnicy. Kierowcy domagają się zniesienia paszportów covidowych, które zostały wprowadzone pod koniec stycznia i krytykują restrykcje sanitarne wprowadzone podczas pandemii koronawirusa.  

W poniedziałek “konwój wolności” ma ruszyć w kierunku Brukseli.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!