Francja: po wypadku na stoku zmarł aktor G. Ulliel, dwukrotny zdobywca Cezara; miał 37 lat

0
723
Fot. ComingSoon.net
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Po wypadku na stoku narciarskim zmarł francuski aktor filmowy i teatralny Gaspard Ulliel, dwukrotny zdobywca Cezara – prestiżowej nagrody francuskiej akademii filmowej – i model związany z marką Chanel. Miał 37 lat. Przedstawiciele najwyższych władz państwowych oddali hołd aktorowi.

Dziennik “Le Parisien” poinformował, że Gaspard Ulliel zmarł w szpitalu w Grenoble, do którego trafił wczoraj popołudniu po wypadku na stoku narciarskim w Alpach w Saubadii. Aktor ostro zderzył się z drugim narciarzem podczas zjazdu i doznał poważnego urazu głowy. Zmarł w wyniku odniesionych obrażeń.

Hołd zmarłemu oddały ważne postacie świata kultury i polityki. “Był wyjątkowym aktorem. Świat kina stracił niezwykle utalentowaną osobę” – napisała w oświadczeniu francuska minister kultury Roselyne Bachelot. Żal z powodu śmierci aktora wyraził też premier Jean Castex.

Gaspard Ulliel zasłynął z roli w filmie Jean-Pierra Jeuneta “Bardzo długie zaręczyny” w 2004 roku, za którą otrzymał pierwszego w karierze Cezara. Grał w międzynarodowych produkcjach – między innymi w najnowszym serialu Disneya “Moon Knight” – i współpracował ze znanymi reżyserami, takimi jak Gus Van Sant czy Xavier Dolan. Od 2010 roku był twarzą kampanii reklamowych marki Chanel.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!