Rosja: na Syberii stanął pomnik św. Jana Pawła II

Wiadomości Rosja

0
1566
Jan Paweł II Irkuck
Fot. Fundacja Most Pamięci/www.mostpamieci.pl

Pomnik papieża w Irkucku

Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

W Irkucku na Syberii stanął pomnik św. Jana Pawła II. To najdalej na Wschód od Moskwy zlokalizowany obelisk papieża – Polaka. Rzeźba została przywieziona do Irkucka w 2017 roku i jest darem polskich motocyklistów – uczestników Rajdu Katyńskiego.

Ceremonii poświęcenia i odsłonięcia pomnika przewodniczył ordynariusz miejscowej diecezji pod wezwaniem św. Józefa ksiądz biskup Cyryl Klimowicz. Duszpasterz wezwał wiernych do zgłębiania nauki św. Jana Pawła II i kierowania się w codziennym życiu wskazaniami, które pozostawił katolikom papież – Polak.

Symboliczny wymiar

Uczestniczący w uroczystościach ksiądz Wojciech Piekarski z leżącej nad Bajkałem Sludianki zwrócił uwagę na symboliczny wymiar ustanowienia na Syberii pomnika św. Jana Pawła II. -„Zapytałem moich parafian o stosunek do papieża – Polaka i odpowiedzieli, że kochają dobroć, którą za życia okazywał wszystkim ludziom” – dodał ksiądz Wojciech Piekarski. 

Pomnik św. Jana Pawła II stanął obok irkuckiej katedry tak, aby mogli go widzieć wszyscy przechodzący obok świątyni. W uroczystościach, które odbyły się w irkuckiej katedrze pod wezwaniem Niepokalanego Serca Najświętszej Marii Panny wzięli udział przedstawiciele syberyjskiej Polonii oraz polscy dyplomaci i katoliccy duchowni, pracujący na Syberii.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!