Chiny: ponowny wzrost zakażeń

0
231
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Ognisko koronawirusa w położonej w środkowych Chinach prowincji Henan, oznacza zmniejszenie aż o 30% produkcji popularnych na całym świecie telefonów koncernu Apple. W miejscowości Zhengzhou znajduje się fabryka zatrudniająca około 200 000 osób. W Chinach, gdzie panuje restrykcyjna polityka zera tolerancji wobec Covid, w mediach społecznościowych umieszczane są nagrania ukazujące ucieczki pracowników, którzy nie chcą być objęci lockdownem.


Część pracowników fabryki Foxconn produkującej telefony na zlecenie koncernu Apple zdecydowało się opuścić kompleks produkcyjny i o własnych siłach dostać się w rodzinne strony. Ognisko koronawirusa w Zhengzhou oznacza bowiem masowe testy i kwarantannę. Już teraz wstrzymano tam część połączeń komunikacji publicznej, co oznacza że pracownicy Foxconn, którzy zdecydowali się na opuszczenie fabryki – będą musieli dotrzeć do domów nawet na pieszo.


Firma Foxconn nie ujawniła ilu spośród jej pracowników zakaziło się koronawirusem. Poinformowano jednak, że pracownicy będą mogli opuścić fabrykę, w której wykryto patogen. Miasta położone w najbliższej odległości od Zhengzhou zaapelowały aby powracający do domów pracownicy Foxconn zgłaszali się do lokalnych służb epidemiologicznych. W Chinach ponownie dochodzi do rozprzestrzeniania się koronawirusa. Z tego powodu czasowo zawieszono działalność takich centrów rozrywki jak szanghajski Disneyland czy Uniwersal Studios w Pekinie.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!