Rekordowa liczba zakażeń w Pekinie

0
102
covid test koronawirus
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Kolejna fala koronawirusa w Chinach, gdzie władze wciąż prowadzą politykę „zera tolerancji” dla Covid. Rekordowe liczby zakażeń odnotowywane są w wielu miejscowościach, w tym także w Pekinie, gdzie wczoraj stwierdzono największą dzienną liczbę zakażeń Covid-19 od początku pandemii. 

W Pekinie wykryto łącznie ponad 400 zakażeń koronawirusem, zarówno objawowych jak i bezobjawowych. Chińskie statystyki wciąż dzielą pacjentów zakażonych patogenem w zależności od przebiegu infekcji. Tym nie mniej to największa dobowa liczba zakażeń wykrytych w Pekinie od początku pandemii Covid-19. W Chinach wciąż obowiązuje polityka “zera tolerancji” dla koronawirusa, co oznacza lockdowny i masowe testowanie. W ostatnich dniach władze ogłosiły jednak złagodzenie restrykcji jak np. ograniczanie lockdownów wyłącznie do budynku, w którym przebywała zakażona osoba, czy zniesienie kwarantanny wobec części osób mających niebezpośredni kontakt z osobą zakażoną. 

W całych Chinach stwierdzono dziś ponad 16 000 przypadków zakażeń koronawirusem. To największa liczba od końca kwietnia tego roku, kiedy całkowitym lockdownem objęto Szanghaj. Najwyższe dzienne liczby zakażeń prócz Pekinu odnotowano w Kantonie i Chongqingu.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!