Cook County – granty dla firm

0
187
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

W czwartek Biuro Rozwoju Gospodarczego Powiatu Cook ogłosiło, że przekaże 71 milionów dolarów na wsparcie małych firm, które ucierpiały w wyniku epidemii koronawirusa. Każda z kwalifikujących się firm może otrzymać do 10 tysięcy dolarów pomocy. Przyjmowanie wniosków w ramach programu Source Grow Grant rozpocznie się 3 października.  

Priorytetowo będą traktowane firmy z sektorów, które najbardziej ucierpiały z powodu Covid 19, czyli hotelarstwo i gastronomia, sztuka  i rozrywka, opieka przedszkolna, pomoc społeczna, handel detaliczny oraz transport.

– Małe firmy w Cook County stanęły w obliczu bezprecedensowych wyzwań podczas pandemii, więc program Source Grow Grant jest kluczem do pomocy w rozwoju i dobrym funkcjonowaniu” – powiedziała prezydent powiatu Cook, Toni Preckwinkle. „Jestem dumna, że ten program zapewni nie tylko fundusze, których biznesy potrzebują, ale także doradztwo, które ma kluczowe znaczenie dla zrównoważonego rozwoju”- dodała.

W poprzedniej edycji programu wsparcia małych biznesów pomoc otrzymało 4800 małych firm w Chicago i powiecie Cook. Dotacja jest możliwa dzięki funduszom przewidzianym w ustawie o planie ratunkowym. Szczegóły programu Source Grow Grant dostępne na stronie www.CookCountySmallBiz.org/GrowGrant.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!