Francja: „konwój wolności” ruszył dziś w kierunku Paryża

0
Fot. USNews.com
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

We Francji tysiące kierowców samochodów i ciężarówek z flagami francuskimi i kanadyjskimi ruszyło dziś w kierunku Paryża, uczestnicząc w tak zwanym „konwoju wolności” – inspirowanym protestem przeciwko przepisom sanitarnym trwającym od kilku tygodni w Kanadzie. Konwój ma dotrzeć do francuskiej stolicy w sobotę. Kolejny protest planowany jest w poniedziałek w Brukseli.

Jak informują francuskie media, „konwoje wolności” ruszyły już z Nicei, Strasburga, Perpignan i Bayonne. Akcja jest organizowana za pośrednictwem mediów społecznościowych. Według organizatorów ponad kilkadziesiąt tysięcy osób zapowiedziało udział w konwoju. 

Kierowcy informują, że planują „pokojową demonstrację” w sobotę w Paryżu przed Pałacem Elizejskim i na ulicach francuskiej stolicy. Cześć z nich wzywa do zablokowania paryskiej obwodnicy.

Uczestnicy konwoju domagają się zniesienia paszportu szczepionkowego, który został wprowadzony pod koniec stycznia. Protest jest wspierany przez ruch „żółtych kamizelek” i eurosceptyczne partie.

Francuskie MSW zakomunikowało, że traktuje sprawę „poważnie” i że odpowiedź władz w przypadku próby blokowania stolicy będzie „bardzo stanowcza”. 

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!