Czechy znoszą część restrykcji sanitarnych

0
Fot. CTVnews
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Czeski rząd zdecydował o zniesieniu części restrykcji sanitarnych. Od jutra certyfikat szczepienia przeciwko COVID-19 nie będzie już wymagany w lokalach gastronomicznych lub hotelach. W ciągu doby potwierdzono w Czechach ponad 37,5 nowych zakażeń – to o prawie 20 tysięcy mniej niż przed tygodniem, gdy odnotowano największy przyrost infekcji od początku pandemii. Mimo to część ekspertów uznaje krok ze strony rządu za przedwczesny.

Decyzję rządu o zniesieniu obowiązku okazywania certyfikatów szczepień przyspieszyło ubiegłotygodniowe orzeczenie Najwyższego Sądu Administracyjnego. Ocenił on, że obowiązek ten jest niezgodny z przepisami.

Premier Petr Fiala ogłaszając decyzję zapowiedział, że do końca miesiąca zniesione zostaną także inne obostrzenia. “Znosimy obowiązek okazywania certyfikatów szczepień bądź przejścia choroby w restauracjach, usługach, na wydarzeniach kulturalnych i sportowych. Stopniowo będziemy też zwiększać limity uczestników wydarzeń masowych. Docelowo od 1 marca będą obowiązywać praktycznie już tylko maseczki” – powiedział premier Czech.

18 lutego w Czechach zakończą się prewencyjne testy antygenowe przeprowadzane w szkołach i zakładach pracy. Wyjątkami będą domy opieki i służba zdrowia, gdzie regularne testy będą nadal dotyczyć niezaszczepionych pracowników.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!