Francja zniesie większość restrykcji sanitarnych w lutym

0
325
Francja restrykcje
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Francja zniesie w lutym większość restrykcji sanitarnych wprowadzonych w związku z piątą falą pandemii koronawirusa – poinformował francuski premier Jean Castex. Rząd zlikwiduje limity osób w zamkniętych przestrzeniach i wymóg noszenia maseczek ochronnych na zewnątrz. Francuskie władze potwierdziły też wprowadzenie paszportu szczepionkowego.

Premier Castex poinformował, że pierwszy etap znoszenia restrykcji nastąpi 2 lutego. Tego dnia rząd zniesie limity osób w obiektach sportowych i instytucjach kultury. Władze zlikwidują też obowiązek pracy zdalnej i zasłaniania twarzy na zewnątrz. Dwa tygodnie później – 16 lutego – zostaną ponownie otwarte dyskoteki. Rząd zniesie też zakaz konsumpcji żywności w środkach transportu, w miejscach kultury czy sportu i zezwoli na organizowanie koncertów z publicznością na stojąco.

“Możemy sobie pozwolić [na znoszenie restrykcji], ponieważ będziemy wkrótce dysponować nowym narzędziem, jakim jest paszport szczepionkowy, który zacznie obowiązywać od poniedziałku 24 stycznia” – poinformował francuski premier. Zaznaczył, że wymóg posiadania przepustki zostanie zniesiony w przypadku znaczącej poprawy sytuacji epidemicznej.

“Jesteśmy bez wątpienia na nowym etapie epidemii” – podkreślił francuski premier. Wyjaśnił, że coraz mniej pacjentów z Covid-19 trafia na oddziały reanimacyjne i że piąta fala epidemii zacznie wkrótce opadać, choć na razie liczba zakażeń nadal rośnie.
Minionej doby we Francji potwierdzono ponad 552 tysiące infekcji, co stanowi rekord od początku pandemii.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!